اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
همراه مکانیک

به نقل از اقتصاد آنلاین؛ در این مقاله، راه‌حل خرید اقساطی خودرو از پلتفرم همراه مکانیک را به‌منظور فائق آمدن بر این چالش‌ها، معرفی می­کنیم. در پایان نوشته حاضر، گزینه‌ای قابل‌اعتماد و مقرون‌به‌صرفه برای خرید خودرو خواهید داشت.

در سال‌های اخیر، قیمت خودرو به دلایل مختلف به شکلی سرسام‌آور، رشد کرده است. این روند، سبب شده است که بسیاری از افراد، به‌کلی قید خرید ماشین را بزنند. اکثریت جامعه نیز رو به بازار خرید و فروش خودرو دست‌دوم آورده‌اند. بازاری پرریسک که احتمال ضرر در آن، فراوان است.

طرح خرید خودرو قسطی همراه مکانیک

پلتفرم خرید و فروش ماشین همراه مکانیک با توجه به چالش‌های موجود، برای اکثریت اقشار جامعه در خرید خودرو اقدام به راه‌اندازی طرح خرید اقساطی ماشین نموده است. این طرح، هم‌اکنون تنها برای استان‌های تهران و البرز، فعال است. البته خریداران از سراسر کشور می‌توانند به‌منظور استفاده از این خدمات به تهران آمده و خودروی موردنظر خود را خریداری نمایند.

مزیت ویژه طرح خرید اقساطی خودرو همراه مکانیک این است که نه‌تنها خودروهای صفر بلکه خودروهای دست‌دوم را نیز می‌توان از این طریق، خریداری کرد. تنها محدودیت خرید خودروهای دست‌دوم، سقف سنی آن‌هاست. در حال حاضر در این طرح خودروهای داخلی تولید 1388 و خودروهای خارجی تولید سال 2009 به بعد، قابل خریداری هستند.

شرایط فروش و تسهیلات طرح خرید اقساطی خودرو همراه مکانیک

همراه مکانیک در طرح خرید ماشین اقساطی تا شصت میلیون تومان، تسهیلات پرداخت می‌کند. به‌این‌ترتیب، نیاز است که جمع مبلغ اولیه‌ای که خریدار برای خرید خودرو در نظر گرفته و تسهیلاتی که قصد دارد دریافت کند، برابر باقیمت خودرو شود. شرایط تسهیلات، به‌صورت زیر است:

 • اقساط 12، 18 و 24 ماهه
 • بازپرداخت اقساط در فواصل سه‌ماهه
 • بدون نیاز به ضامن و تنها با چک صیادی به نام خریدار

 درصورتی‌که تسهیلات درخواستی زیر 30 میلیون تومان باشد، خودرو به‌صورت آنی و به­همراه اصل سند و برگ سبز آن به وی، تحویل داده خواهد شد. اگر هم تسهیلات از 30 میلیون تومان بیشتر شود، برگ سبز و سند به نام خریدار شده اما نزد شرکت همراه مکانیک، باقی خواهد ماند.

لازم به ذکر است که سود تسهیلات در طرح خرید اقساطی خودرو همراه مکانیک، بسیار کم بوده و از این نظر نیز خریدار، خریدی مقرون‌به‌صرفه خواهد داشت.

مدارک لازم برای استفاده از طرح فروش قسطی خودرو همراه مکانیک، عبارت‌اند از:

 • عکس کارت ملی
 • فیش حقوقی یا مدرک شغلی
 • تصویر یک برگ چک صیادی به نام خریدار
 • اجاره‌نامه یا سند محل سکونت به نام خود شخص همسر، فرزند، پدر یا مادر
 • قبض برق محل سکونت که کد پستی روی آن درج شده باشد
 • شماره موبایل به نام خود شخص
 • گردش حساب شش‌ماهه

 به‌این‌ترتیب، طرح خرید اقساطی خودرو همراه مکانیک، زمینه خرید خودرو را با بهره‌مندی از تسهیلات بالا با بهره کم، برای خریداران خودرو فراهم کرده است.

همراه مکانیک

دیگر مزایای خرید خودرو از طرح خرید اقساطی همراه مکانیک

علاوه بر چالش‌های مالی، پلتفرم همراه مکانیک، چالش‌های دیگری را هم در خرید و فروش خودرو، برطرف کرده است. مهم‌ترین این چالش‌ها، مسئله سلامت فنی و بدنه خودرو است که در بسیاری از معاملات بازار خرید و فروش خودرو دست‌دوم، زمینه‌ساز کلاه‌برداری و ضررهای مالی فراوان شده است. دراین‌باره، آمارهای زیر شایان توجه هستند:

 • بیش از 40 درصد خودروهای دست‌دوم دارای کاپوت، گلگیر، درب‌ها و سقف رنگ‌شده هستند.
 • کاپوت، سقف، درب و گلگیر نزدیک به 20 درصد خودروهای دست‌دوم، عوض شده‌اند.
 • کیلومتر 20 الی 40 درصد خودروهای دست‌دوم در بازار خرید و فروش خودرو دست‌کاری می‌شوند.
 • 14 درصد خودروهای دست‌دوم، مشکل جلوبندی دارند.
 • 23 درصد خودروهای دست‌دوم، دچار مشکل روغن‌ریزی هستند.

همراه مکانیک برای برطرف کردن این نگرانی بزرگ در طرح خرید اقساطی خودرو خود، از تجربه و دانش کارشناسان فنی خبره برای تشخیص وضعیت خودرو استفاده می­کند. قیمت خودرو نیز بر این اساس تعیین می‌شود. به‌منظور دادن اطمینان بیشتر به خریدار به وی ضمانت داده می‌شود که در صورت ثابت شدن خلاف کارشناسی انجام‌شده، تا صددر صد جبران خسارت انجام خواهد شد. همراه مکانیک این خدمات را با توجه به انتخاب پکیج گارانتی و خدمات مورد انتخاب مشتری، انجام می‌دهد.

خدمات حقوقی همراه مکانیک

یکی از چالش‌های بزرگ خرید خودرو، مسائل مربوط به انتقال سند و مراحل حقوقی آن است. این چالش، به‌ویژه برای جوانانی که برای اولین بار اقدام به خرید خودرو می‌کنند، پررنگ‌تر می‌شود. همراه مکانیک در طرح خرید اقساطی خودرو خود، ازنظر حقوقی خریدار را حتی تا پای معامله نیز همراهی کرده و بر روند قرارداد، نظارت می‌کند.

خرید ماشین قسطی در یک نگاه

درحالی‌که قیمت خودرو به‌شدت نوسان دارد، خرید خودرو کاری پرریسک و پردردسر است. به‌منظور فائق آمدن بر چالش‌های مالی خرید خودرو ، پلتفرم همراه مکانیک، طرحی موسوم به خرید اقساطی خودرو را راه‌اندازی کرده است. در این طرح، خودروها ازنظر فنی، کارشناسی شده‌اند و تسهیلاتی تا سقف 60 میلیون تومان با بهره اندک به خریداران تعلق می­گیرد. به‌این‌ترتیب، خرید خودرو قسطی با اطمینان بالا بیش از هر زمان دیگری، میسر شده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

مای آپت اولین و پربازدیدترین سامانه جامع معرفی و رتبه بندی اشخاص، محصولات، خدمات و مراکز در قالب رسانه های دیجیتال فضای مجازی می باشد.

آخرین عناوین

مرجع تخصصی رسانه های دیجیتال

مای آپت | انتخاب درست؛ انتخاب من

صفحات اینستاگرام، وبسایت ها، نرم افزارها و بازی های موبایلی

Copyright 2020 Myopt. All Rights Reserved Powered by Myopt ©

قوانین و مقررات مای آپت

 1. تولید محتواهای جدید بایستی با محتواهایی که هنگام ثبت صفحه اینستاگرام خود داشته اید، مطابق و هم موضوع باشد.
 2. در صورت بروز هرگونه مشکل ، قصور ، خطا یا تخلف در محتوای ارائه شده از سوی صفحه اینستاگرامی ثبت شده، تمامی مسئولیت های کیفری و حقوقی و جبران خسارات ناشی از آن بر عهده ثبت کننده صفحه اینستاگرام و مدیران آن صفحه بوده و پاسخگویی در مراجع ذیصلاح بر عهده افراد فوق الذکر می باشد.
 3. در صورت بروز هرگونه مشکل، قصور، خطا یا تخلف در محتوا یا خدمات ارائه شده در صفحه اینستاگرام هدف، اعم از فنی یا معنوی و مادی، ثبت کننده و یا مدیران صفحه اینستاگرام موظف به رفع و جبران خسارات احتمالی بوجود آماده خواهند بود.
 4. بدون اطلاع به مای آپت، نباید آی دی و موضوع کلی فعالیت صفحه اینستاگرامی تغییر کند.
 5. بدون اطلاع به صاحبان و مدیران صفحه اینستاگرامی هدف، ثبت آن ممنوع و عواقب آن با ثبت کننده صفحه می باشد.
 6. تمامی حقوق مادی و معنوی محصول و آثار ارائه شده در صفحه اینستاگرام هدف کاملا متعلق به ثبت کننده صفحه بوده و در این خصوص خسارت ها و مطالبات مربوطه به نقض احتمالی محتوا ، حقوق ثبت شده ، تالیفات ، علائم یا نام های تجاری و دیگر حقوق حمایت شده نظیر قانون حمایت از حقوق مولفین و مصنفین و قانون حمایت از تولید کنندگان نرم افزارهای رایانه ای و سایر قوانین بر عهده ایشان می باشد.
 7. تمامی محتواهای صفحه اینستاگرام هدف بایستی طبق قوانین جاری نشردیجیتال کشور منتشر گردد و عاری از هرگونه موضوعات هجو آمیز ، توهین آمیز ، مستهجن و مبتذل ، نقض حریم خصوصی و اطلاعات خصوصی اشخاص بوده و مسئولیت حقوقی و پاسخگویی نسبت به کلیه تبعات تخلف از این بند و ادعاهای اشخاص ثالث مراجع ذیربط قانونی به صورت کامل به عهده ثبت کننده صفحه و مسئولین آن می باشد.
 8. ثبت کننده صفحه اینستاگرام هدف و مسئولین آن بایستی تمامی اقدامات و تدابیر لازم را در نظر گرفته و از متناسب بودن محتوای موجود و خدمات ارائه شده بر اساس عرف و عادت و رسوم جامعه و احترام قائل شدن برای زندگی و شان منزلت جامعه و در رعایت مسائل قومیتی را تضمین نمایند.
 9. بایستی کلیه محتواهای مربوط به صفحه اینستاگرامی هدف بر اساس فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و همچنین 16 بند مندرج در کتاب تعاریف و ضوابط نشر دیجیتال (صفحه 35 الی 61) ممیزی گردد.