اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
ارز دیجیتال

تا همین چند سال پیش استفاده از مفهوم ارز رمزنگاری شده برای بسیاری، عبارتی نامفهوم و غیر کاربردی تلقی می‌شد. برای برخی دیگر نیز مفهومی انتزاعی بود که تعدادی از توسعه‌دهندگان به‌صورت زیرزمینی به استفاده از آن می‌پرداختند. در مدت زمانی کوتاه، این تفکرات با استقبال گسترده نشریات مالی و صفحات وب اقتصادی در سراسر دنیا جایگزین شدند. در صفحات اول این نشریات اخبار داغ انواع سیگنال ارز دیجیتال، جایگاهی برای خود یافتند و بسیاری مجله‌های دیگر به‌صورت تخصصی، اخبار پیدایش و ویژگی‌های آن‌ها را پوشش دادند. این امر حتی واکنش مقام‌های قضایی در سرتاسر جهان را به همراه داشت تا پیدایش سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال را امکان‌پذیر سازد. حال باید از خود بپرسیم که آیا این ارزها واقعاً ارزش توجهی که به آن‌ها می‌شود را دارند و تأثیرات بلند مدت آن‌ها در بازار جهانی چگونه خواهد بود؟  و نیز راه ورود امن به این جهان شگفت‌انگیز چیست؟

مفهوم رمزارز

در تعریف ارز دیجیتال مانند معرفی شت کوین، به غیر متمرکز بودن این سیستم بر پایه بلاک چین اشاره می‌شود. این سیستم توسط هیچ مقام قضایی و یا بانک مرکزی کنترل نمی‌گردد. در سیستم کامپیوتری نظیر به نظیر، با استفاده از گره‌ها که همان کاربران این مجموعه هستند، تراکنش‌ها، نگهداری و به‌روزرسانی می‌شوند. این سیستم بلاک چین در حقیقت مانند دفتر کل توزیع شده‌ای است که به‌عنوان پایگاه داده دیجیتالی شناخته می‌شود. کل سیستم به‌صورت رمزنگاری شده خواهد بود که در نتیجه‌ی آن امنیت بالای شبکه در برابر سوء استفاده و هک تضمین می‌شود. با استفاده از فرآیند استخراج، تمامی اطلاعات وارد شده به سیستم بلاک چین به کمک کد دیجیتالی بسیار پیچیده راه‌اندازی می‌گردد. این روند توسط پردازش‌های ریاضی صورت می‌پذیرد. توسط همین شبکه تمامی‌اطلاعات ورودی و تغییرات، در سیگنال ارز دیجیتال تایید و ثبت می‌گردد. گرچه اصل ناشناس بودن در این سیستم مد نظر قرار گرفته است اما هر معامله به کمک الگوی رمزنگاری، قابل ردیابی خواهد بود.

اهمیت سیگنال دقیق ارز دیجیتال

باید به خاطر داشت که گونه‌های مختلفی از رمزارزها در بازار عرضه می‌شود که از انواع آن می‌توان به سیگنال خرید و فروش بیت کوین (BTC) و نیز سیگنال خرید و فروش اتریوم (ETH) اشاره نمود. این ارزها را می‌توان از انواع محبوب آن در نظر گرفت. اولین گروه این ارز یعنی بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 معرفی شد. هیچ کس از هویت واقعی وی اطلاعی ندارد. ارزش آن به‌طرز بی سابقه‌ای در مدت اندکی افزایش یافت.

سایر ارزها شباهت بسیاری به بیت کوین دارند و در انواع مختلف سیگنال رمز ارز به خرید و فروش آن‌ها یا در موارد پیچیده‌تر برای نوشتن قراردادهای تجاری هوشمند که در زمینه انتقال و استخراج توکن دیجیتال نیز نقش خواهند داشت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. افت و خیزهای قیمتی بسیاری در این عرصه تجربه شده است. این ارزها گرچه اندکی بی‌ثبات به نظر می‌رسند اما بسیار مهم تلقی می‌شوند و از بین نخواهند رفت. امکان انجام معاملات سریع، دیجیتالی، امن و بدون در نظر گرفتن مرزهای جغرافیایی، خرید و فروش در سیگنال ارز دیجیتال را به شدت پرطرفدار نموده است. هم چنین مبادله ارزهای دیجیتال نظیر سیگنال فیوچرز بایننس و … تورمی ایجاد نخواهد کرد. تعداد کل بیت کوین‌های استخراجی به 21 میلیون محدود شده است، از این رو هیچ راهی جهت افزایش کل پول موجود در این سیستم نخواهد بود. این ارز به خودی خود کمیاب تلقی می‌شود گرچه هر کسی می‌تواند آن را استخراج نماید.

بیت کوین

مزایا و معایب خرید در سیگنال ارز دیجیتال

تبادل در سیگنال فیوچرز ارز دیجیتال و یا سایر انواع آن مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری ریسک‌های مربوط به خود را دارد. ماهیت خرید و فروش براساس اهداف بلند مدت و تحمل ریسک در این سامانه انجام می‌شود. اگر از معایب آن می‌ترسید بهتر است از مزایای آن نیز اطلاعات دقیقی کسب نمایید. این امر به تصمیم‌گیری آگاهانه در خرید منجر خواهد شد. در ادامه به برخی از مزایای آن پرداخته می‌شود:

 • سریع و ارزان: ارسال مقادیر بسیار پول در این روش تنها طی چند دقیقه صورت خواهد پذیرفت. حتی در امر مهاجرت نیز می‌توان به‌راحتی از این روش استفاده نمود. هزینه‌های مهاجرت حساب‌ها به سیستم بانکی سایر کشورها بسیار زیاد عنوان می‌شود. در سیگنال ارز دیجیتال می‌توان مانند اینترنت بدون هیچ محدودیتی به تبادل رمزارز پرداخت. ضمن آنکه حقوق کاربران به معنای واقعی حفظ می‌شود. حق پرداخت از اصلی‌ترین فواید سرمایه‌گذاری در این بازار معاملاتی عنوان می‌گردد. این در حالی است که همه گزینه‌های پرداختی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.
 • سیستم غیر متمرکز: هیچ دولت و یا بانکی این سیستم را کنترل یا ارزش گذاری نخواهد کرد. به کمک تبادلات مالی در سیگنال شت کوین یا سیگنال فیوچرز کوکین و یا سایر ارزهای دیجیتال که توسط مردم و به‌صورت کاملاً غیرسیاسی صورت می‌پذیرد، قدرتی که پول بر جامعه و مردم دارد به گونه‌ای حذف می‌شود. دخالت شخص ثالث در این سیستم وجود ندارد. در سیگنال ارز دیجیتال هیچ‌کس اجازه مسدود کردن، شارژ یا درخواست نامعقولی چون دریافت سکه‌های شما را نخواهد داشت. امکان هک و یا به سرقت رفتن آن نیز وجود ندارد. هم چنین مفهوم توقیف اموال توسط دولت در این سیستم جایگاهی نخواهد داشت.
 • شفافیت در معاملات: در تبادلات مالی صورت گرفته در سیگنال ارز دیجیتال و سیستم رمزارزها، ریسک کلاهبرداری به مقدار چشم‌گیری کاهش یافته است. بدون افشای هر گونه اطلاعات محرمانه‌ی مالی می‌توان نسبت به انجام تراکنش‌ها اقدام نمود. هم چنین هویت واقعی فرد می‌تواند برای همیشه پنهان بماند. این داده‌های محرمانه به کمک بلاک چین ذخیره می‌گردد. در عین حال وجود شفافیت در این سیستم، آزادی عمل و زمان بسیاری برای انجام معاملات را ارایه می‌نماید.

گرچه مزایای این سامانه فراوان خواهد بود اما بهتر است برخی از خطرات آن نیز برشمرده شود:

 • نوسانات قیمت: قیمت‌های آن با کاهش و افزایش بسیاری همراه است. در نتیجه ممکن است بسیاری از سرمایه‌گذاران واقعی این بازار را پرریسک در نظر بگیرند. البته عدم نظارت بر این سیستم هم توسط سرمایه‌گذاران سنتی به‌عنوان چالش دیگری در نظر گرفته می‌شود. در ضمن قوانین مربوط به این معاملات در سیگنال ارز دیجیتال از کشوری با کشور دیگر متفاوت است یا با ابهام همراه است. این امر می‌تواند زمینه کلاهبرداری را ایجاد کند.
 • عدم دسترسی: در صورتی که هارد دیسک خراب گردد، پرونده‌ها ویروسی شوند و یا کیف پول دیجیتال قابل دستیابی نباشد، دسترسی به آن عملاً از بین خواهد رفت. در صورت بروز چنین مشکلی سرمایه‌گذار به سرعت دارایی خریداری شده خود از سیگنال ارز دیجیتال را در اندک زمانی از دست می‌دهد و هیچ راهی برای دستیابی به این رمزارزها وجود نخواهد داشت. بنابراین بهتر است برای کیف پول دیجیتال خود کد پشتیبان تهیه نمایید.
 • شکاف اطلاعاتی: ممکن است در اقتصاد جدید، اشکالات کشف نشده برای خریداران رمزارز از سیگنال ارز دیجیتال، خطراتی را به همراه داشته باشد. این نکته را به خاطر بسپارید که هیچ نهاد حکومتی، مسئولیت این کاستی را بر عهده نخواهد گرفت. از این رو ارائه شکایت و دادخواست بی‌نتیجه است.
ارز دیجیتال

نکات مهم در ورود به دنیای سیگنال ارز دیجیتال

اگر مایل به ورود در بازار و عضویت در سیگنال خرید ارز دیجیتال به روش پله‌ای هستید، بهتر است با اصول ضروری در این زمینه نیز آشنایی یابید که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌گردد:

 • دلیل سرمایه گذاری: باید دلیل ورود به این بازار را از خود بپرسید و سپس نسبت به ایجاد حساب سیگنال رایگان ارز دیجیتال بپردازید. به این روش آشنایی کافی با محیط تجارت و اصول اولیه آن خواهید یافت. صرف ترند شدن یک موضوع نمی‌تواند جذابیت سرمایه‌گذاری را در شما ایجاد نماید. هر کسب و کاری چالش‌های مخصوص به خود را خواهد داشت.
 • اطلاعات کافی: اگر تازه با مفهوم معاملات در سیگنال ارز دیجیتال آشنا شده‌اید و علاقه در این زمینه را در خود احساس می‌کنید، بهتر است با دنیای رمزارزها آشنا شوید و به بررسی انواع آن‌ها مانند بیت کوین، اتریوم، شت کوین و … بپردازید. این کار می‌تواند روند زمان بری باشد. بهتر است در این زمینه با افرادی مشورت نمایید که به دنیای کامپیوتر و دانش برنامه‌نویسی آگاهی داشته باشند تا به توضیح مفاهیم کلیدی آن نظیر بلاک چین و تفاوت‌های ارزهای دیجیتال بپردازند.
 • عضویت در انجمن‌ها: در هر سیگنال ارز دیجیتال که به‌صورت تخصصی به مبادله رمزارزها می‌پردازد، ارائه مقاله‌های به روز و علمی‌برای آشنایی بیشتر با مفاهیم تخصصی و تغییرات روز این ارزها در دنیا، ضروری تلقی می‌شود. با عضویت در این سامانه‌ها می‌توان به دریایی از مطالب علمی و به روز دسترسی یافت. آگاهی، کلید سرمایه‌گذاری هوشمند و سودآور در هر زمینه‌ای تلقی می‌شود. هم چنین می‌توانید به اخبار مربوطه در کشور محل زندگی خود اطلاع یابید. این امر زیان و ریسک ناشی از عدم آگاهی به قوانین بومی کشورها، در زمینه ارزهای دیجیتال را به شدت کاهش می‌دهد.
 • زمان‌بندی: دنیای رمزارزها منتظر شما نخواهد ماند تا به نگرانی‌های خود پایان دهید. این بازار به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است. اگر اطلاعات خود را افزایش داده‌اید و به مشورت با افراد متخصص در این حوزه اقدام نموده‌اید، هم چنین پروژه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری را برگزیده‌اید، تعلل نکنید. از سیگنال ارز دیجیتال معتبر برای افزایش دارایی و ورود به این عرصه بهره گیرید. این ارزها عموماً از الگوی قیمت خاصی تبعیت می‌کنند که شناخت این موارد می‌تواند ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهد.
اتریوم

انجام معاملات امن در بازار رمزارزها

شاید پس از مطالعه مطلب قبلی به این نکته می‌اندیشید که وجود سامانه‌ای که بتواند تمامی موارد ذکر شده را به‌صورت یک پکیج ارایه دهد و در این مسیر به صورت تخصصی گام بردارد، قابل دسترسی خواهد بود یا خیر؟ جواب آری است. گروه پرشین الیت با تجربه‌ای پنج ساله در زمینه فروش سیگنال ارز دیجیتال به روش پله‌ای و مارتینگل و با تلاش فراوان تیم حرفه‌ای خود، به ارائه آموزش‌ها در زمینه تجارت کریپتوکارنسی پرداخته است و اطلاعات وسیعی در زمینه ترید رمزارزها ارائه می‌دهد. مشاوره‌های تخصصی این مجموعه ریسک سرمایه‌گذاری در این بازار نوبنیاد را به تجربه‌ای با ارزش و پرسود تبدیل نموده است. با ورود به سامانه اینترنتی این مجموعه به آدرس https://persianelite.org می‌توان به بررسی روش کار آن و نیز امکان عضویت در پلن سیگنال رایگان رمز ارز به مدت سه روز اقدام نمود.

همچنین سایر پلن‌های حرفه‌ای این مجموعه در صفحه‌ی اینترنتی https://persianelite.org/plans به‌راحتی قابل دسترس است. با توجه به لزوم افزایش آگاهی و ارایه اطلاعات به‌روز، پایگاه مقالات آموزشی آن نیز به آدرس https://persianelite.org/blog در دسترس علاقمندان و اعضا قرار گرفته است. پشتیبانی از مشتریان طی هفت روز هفته و نیز 24 ساعت شبانه‌روز از طریق تلگرام به آدرس https://t.me/Persianelitesup و نیز ارائه تیکت امکان‌پذیر است.

کلام آخر!

تصور آنکه برای رفع نواقص موجود در سیستم مالی جهانی، امکان خرید و فروش در سیگنال ارز دیجیتال ایجاد گردد و چنین تحولات شگرفی را در بازارهای مالی، تنها در عرض ده سال ایجاد کند، بسیار نامحتمل تلقی می‌شد. اما واقعیت آن است که این سیستم نه تنها ایجاد شده بلکه با قدرت، جایگاه خود را به دست می‌آورد. برای ورود به این دنیا آشنایی با رموز آن، مشاوره با متخصصان و استفاده از بسترهای امن معاملاتی به شدت توصیه می‌شود. کاستی در هر زمینه می‌تواند به بروز ضررهای هنگفت مالی منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

مای آپت اولین و پربازدیدترین سامانه جامع معرفی و رتبه بندی اشخاص، محصولات، خدمات و مراکز در قالب رسانه های دیجیتال فضای مجازی می باشد.

آخرین عناوین

مرجع تخصصی رسانه های دیجیتال

مای آپت | انتخاب درست؛ انتخاب من

صفحات اینستاگرام، وبسایت ها، نرم افزارها و بازی های موبایلی

Copyright 2020 Myopt. All Rights Reserved Powered by Myopt ©

قوانین و مقررات مای آپت

 1. تولید محتواهای جدید بایستی با محتواهایی که هنگام ثبت صفحه اینستاگرام خود داشته اید، مطابق و هم موضوع باشد.
 2. در صورت بروز هرگونه مشکل ، قصور ، خطا یا تخلف در محتوای ارائه شده از سوی صفحه اینستاگرامی ثبت شده، تمامی مسئولیت های کیفری و حقوقی و جبران خسارات ناشی از آن بر عهده ثبت کننده صفحه اینستاگرام و مدیران آن صفحه بوده و پاسخگویی در مراجع ذیصلاح بر عهده افراد فوق الذکر می باشد.
 3. در صورت بروز هرگونه مشکل، قصور، خطا یا تخلف در محتوا یا خدمات ارائه شده در صفحه اینستاگرام هدف، اعم از فنی یا معنوی و مادی، ثبت کننده و یا مدیران صفحه اینستاگرام موظف به رفع و جبران خسارات احتمالی بوجود آماده خواهند بود.
 4. بدون اطلاع به مای آپت، نباید آی دی و موضوع کلی فعالیت صفحه اینستاگرامی تغییر کند.
 5. بدون اطلاع به صاحبان و مدیران صفحه اینستاگرامی هدف، ثبت آن ممنوع و عواقب آن با ثبت کننده صفحه می باشد.
 6. تمامی حقوق مادی و معنوی محصول و آثار ارائه شده در صفحه اینستاگرام هدف کاملا متعلق به ثبت کننده صفحه بوده و در این خصوص خسارت ها و مطالبات مربوطه به نقض احتمالی محتوا ، حقوق ثبت شده ، تالیفات ، علائم یا نام های تجاری و دیگر حقوق حمایت شده نظیر قانون حمایت از حقوق مولفین و مصنفین و قانون حمایت از تولید کنندگان نرم افزارهای رایانه ای و سایر قوانین بر عهده ایشان می باشد.
 7. تمامی محتواهای صفحه اینستاگرام هدف بایستی طبق قوانین جاری نشردیجیتال کشور منتشر گردد و عاری از هرگونه موضوعات هجو آمیز ، توهین آمیز ، مستهجن و مبتذل ، نقض حریم خصوصی و اطلاعات خصوصی اشخاص بوده و مسئولیت حقوقی و پاسخگویی نسبت به کلیه تبعات تخلف از این بند و ادعاهای اشخاص ثالث مراجع ذیربط قانونی به صورت کامل به عهده ثبت کننده صفحه و مسئولین آن می باشد.
 8. ثبت کننده صفحه اینستاگرام هدف و مسئولین آن بایستی تمامی اقدامات و تدابیر لازم را در نظر گرفته و از متناسب بودن محتوای موجود و خدمات ارائه شده بر اساس عرف و عادت و رسوم جامعه و احترام قائل شدن برای زندگی و شان منزلت جامعه و در رعایت مسائل قومیتی را تضمین نمایند.
 9. بایستی کلیه محتواهای مربوط به صفحه اینستاگرامی هدف بر اساس فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و همچنین 16 بند مندرج در کتاب تعاریف و ضوابط نشر دیجیتال (صفحه 35 الی 61) ممیزی گردد.