اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
رسام یو پی اس

یو پی اس و استابلایزرها با اهداف مشترکی چون ذخیره‎‌ی انرژی برق و کنترل نوسانات موجود در برق شهری در مراکز متفاوتی به کاربرده می‌شوند. این دستگاه‌‎ها با توجه به حساسیتی که بر روی جریانات ورودی به وسایل برقی مختلف نشان می‌‎دهند جهت محافظت از آن‎‌ها مؤثر واقع شده و از مشکلات متعددی که بر اثر نوسانات و یا قطعی برق در بسیاری از تجهیزات ممکن است اتفاق افتد جلوگیری به عمل خواهند آورد. بنابراین حضور دستگاه یو پی اس برای کارکرد بدون وقفه‌‎ی دستگاه‎‌های مهم و حیاتی حائز اهمیت بوده و لازم است در خصوص این دستگاه اطلاع رسانی بیشتری صورت پذیرد تا تصمیم‌گیری درستی در انتخاب و خرید آن اخذ شود.

یو پی اس که در واقع خلاصه شده کلمه Supply Uninterruptible Power  است به معنای منبع تغذیه بدون وقفه می‎‌باشد. این دستگاه با کمک قطعات به کار رفته در خود در زمان وصل بودن و برقرار بودن جریان برق این انرژی را در خود ذخیره کرده و در زمان قطعی و عدم برقراری اتصال به برق منجر به تأمین انرژی در دستگاه‎‌های مختلف می‌شود. در حقیقت این دستگاه از احتمال ایجاد اختلالات متعددی که ناشی از حضور نوسانات و یا قطعی ناگهانی برق است جلوگیری کرده و سبب منظم بودن کارها در زمان‌‎های مختلف می‌شود.

اهمیت استفاده از یو پی اس‌‎ها

از آنجایی که بسیاری از مراکز در صورت قطع بودن جریان برق و یا ایجاد نوسانات با مشکلات متعددی رو به رو می‌شوند نیاز است دستگاهی همچون یو پی اس با عملکرد فوق‎‌العاده‌‎ی خود این پیوستگی و کارکرد دائمی را با ذخیره‎‌ی انرژی و انتقال آن به دستگاه در زمان قطعی برق تأمین نمایند. همچنین گاهی برق ورودی به دستگاه‎‌ها دچار افت و یا شدت بالایی در جریان، رو به رو هستند که این دستگاه با تقویت جریان و یا کاهش نوسانات و کنترل شدت بالای جریان برقی تمیز را به دستگاه‎‌های حساس ارائه داده و از سوختن این دستگاه‌‎ها و یا عدم روشن شدن آن‎‌ها جلوگیری به عمل خواهد آورد.

تفاوت استابلایزرها و یو پی اس ها

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس با اهداف مشترکی چون محافظت از دستگاه‎‌های الکتریکی و همچنین حذف نویزها و نوسانات موجود در جریان برق به کار رفته و شامل فیلترهای مخصوص الکترونیکی و الکتریکی به جهت ایجاد جریان برقی یکنواخت هستند. اما دستگاه استابلایزر برخلاف یو پی اس‎‌ها از توانایی  ذخیره‎‌ی انرژی برق در زمان قطعی آن برخوردار نبوده و درنتیجه نمی‌تواند به عنوان یک منبع برق اضطراری عمل کند. همچنین دستگاه یو پی اس تنها از یک برد الکترونیکی و مدار به جهت تنظیم کنترل نوسانات وارده است این در حالی است که استابلایزرهای هوشمند با برخورداری از ویژگی‎‌های منحصر به فرد خود از جمله دستگاه‌‎های بسیار مناسبی برای حفاظت از دستگاه‎‌های الکترونیکی حیاتی به شمار می‌رود. بنابراین می‌توان گفت که یو پی اس‌ها و استابلایزرها به گونه‎‌ای تکمیل کننده‎‌ی یکدیگر بوده و حضور آن در مراکز حساس دارای اهمیت می‌‎باشد.

کاربرد استابلایزرها و یو پی اس‌‎ها

این وسایل می‌توانند در جهت محافظت از بسیاری از دستگاه‎‌های موجود در مراکز مخابراتی و بیمارستانی، آزمایشگاهی، دوربین مدار بسته، تجهیزات نظامی و دیگر وسایل گران‌قیمت و حساسی که وجود اختلالات و یا خاموش بودن آن‎‌ها جان انسان‌های زیادی را تهدید کرده و یا منجر به اختلالاتی در ایجاد امنیت و یا پیشرفت‎‌ کارها می‌شود به کار روند. همچنین به جهت جلوگیری از خاموش شدن و یا احتمال ایجاد آسیب در وسایل گران‌قیمت خانگی چون تلویزیون، کامپیوتر و یخچال و…. ، با انتخاب درست استابلایزرها  و یو پی اس‌‎ها‌‎ و باتری یو پی اس می‌توان آن‎‌ها را با ابعاد کوچک‌‎تر و توان کمتری برای مصارف خانگی نیز تهیه نمود.

انواع یو پی اس‎‌ها

یو پی اس‎‌ها را از لحاظ فناوری و نوع کاربردی که دارند می‌توان در دسته بندی‌های جداگانه‌‎ای تقسیم‌بندی نمود؛ به طوری که در تقسیم‌بندی بر اساس نوع کاربرد شاهد حضور یو پی اس‎‌های متفاوتی چون نوع خانگی، اداری و صنعتی هستیم. این در حالی است که اگر بخواهیم این دستگاه‌‎ها را بر اساس نوع فناوری که دارند تقسیم‌بندی نماییم با یو پی اس‌‎های متفاوتی چون آنلاین، لاین اینتراکتیو، آفلاین برخورد خواهیم کرد. هر کدام از این یو پی اس‎‌ها از عمر و قیمت مشخصی برخوردار بوده و به تناسب نوع نیاز فرد می‎‌بایست خریداری شود.

انتخاب و خرید یو پی اس‎‌ها

برای انجام خریدی موفق و انتخابی درست در هنگام ورود به یک مرکز فروش یو پی اس می‌‎بایست از نکات مخصوصی در خصوص این امر آگاهی پیدا کنید.

 • نوع کاربردی که از یو پی اس انتظار دارید؛ مهم‎‌ترین مسئله‎‌ای که قبل از انتخاب یو پی اس‎‌ها باید در نظر داشته باشید، نوع کاربردی است که از آن دستگاه انتظار دارید، می‏‎‌باشد. در حقیقت با تعیین اهداف و نوع کاربرد با سرعت بالاتری می‌توانید به دسته بندی مخصوصی دست پیدا کرده و از میان آن دسته بندی به بررسی و مقایسه یو پی اس‎‌های متناسب با نیاز خود بپردازید.
 • نوع توان مدنظر؛ پس از مشخص نمودن کاربردی که از یو پی اس‎‌های مد نظرخود انتظار دارید لازم است توان مشخصی را نیز برای آن‎‌ها در نظر بگیرید تا بر اساس آن کاربردی‎‌ترین وسیله را انتخاب نمایید. در حقیقت در صورتی که بدون توجه و محاسبه‎‌ی توان مورد نیاز، یو پی اس را خریداری کنید ممکن است متوجه عدم برطرف شدن نیاز خود از سوی آن یو پی‎ ‌اس‌‎ها شوید؛ از این رو توصیه می‌شود که حتماً با توجه به تعداد دستگاه‎‌ها نوع توان مصرفی توسط آن مشخص کرده و بر طبق محاسبات خود به سراغ مناسب‎‌ترین گزینه بروید.
 • خرید از مراکز معتبر با پشتیبانی مناسب؛ برای بررسی و خرید یو پی اس مد نظرخود حتماً به سراغ مراکز معتبر که از خدمات پشتیبانی مناسب و تعمیر یو پی اس برخوردار هستند استفاده نمایید تا در هنگام بروز هر گونه مشکل در وسیله‌‎ی خریداری شده بتوانید به راحتی به رفع مشکل پیش آمده و تعمیر آن بپردازید.

خرید استابلایزرها

در خرید استابلایزر همانند یو پی اس‌‎ها موارد خاصی حائز اهمیت است که با در نظر گرفتن این نکات می‌توان خرید موفقیت آمیزی را رقم زده و از وسایل حساس خود محافظت به عمل آورد. از جمله نکاتی که در خصوص این موضوع مطرح می‌شود می‌توان به میزان نوسانات ولتاژ برق منطقه‎‌ی خود، مقدار جریان مصرفی، تعداد لوازم برقی اشاره نمود. در حقیقت با در نظر گرفتن این عوامل از ایجاد ضرر مالی و پشیمانی بعد از خرید جلوگیری کرده و میزان رضایت خود را از وسیله‎‌ی خریداری شده افزایش خواهید داد.

در صورت تمایل به خرید انواع یو پی اس‌‎ واستابلایزرها می‌توانید به سایت شرکت رسام یو پی اس مراجعه فرمایید. این شرکت با ارائه خدمات متنوع در زمینه‎‌ی مشاوره رایگان و خدمات تعمیرات تخصصی یو پی اس در خدمت هموطنان عزیز می‎‏‌‎باشد. شرکت رسام یو پی اس ارائه دهنده‎‌ی انواع یو پی اس‎‌های آمریکایی و اروپایی، ایرانی و ترکیه‎‌ای در ظرفیت‎‌های مختلف و مناسب برای انواع کارخانه‎ جات و بیمارستان‌‎ها و.. می‎‌باشد. جهت ارتباط با این شرکت و استفاده از خدمات آن از آدرس https://rasamups.com استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما

مای آپت اولین و پربازدیدترین سامانه جامع معرفی و رتبه بندی اشخاص، محصولات، خدمات و مراکز در قالب رسانه های دیجیتال فضای مجازی می باشد.

آخرین عناوین

مرجع تخصصی رسانه های دیجیتال

مای آپت | انتخاب درست؛ انتخاب من

صفحات اینستاگرام، وبسایت ها، نرم افزارها و بازی های موبایلی

Copyright 2020 Myopt. All Rights Reserved Powered by Myopt ©

قوانین و مقررات مای آپت

 1. تولید محتواهای جدید بایستی با محتواهایی که هنگام ثبت صفحه اینستاگرام خود داشته اید، مطابق و هم موضوع باشد.
 2. در صورت بروز هرگونه مشکل ، قصور ، خطا یا تخلف در محتوای ارائه شده از سوی صفحه اینستاگرامی ثبت شده، تمامی مسئولیت های کیفری و حقوقی و جبران خسارات ناشی از آن بر عهده ثبت کننده صفحه اینستاگرام و مدیران آن صفحه بوده و پاسخگویی در مراجع ذیصلاح بر عهده افراد فوق الذکر می باشد.
 3. در صورت بروز هرگونه مشکل، قصور، خطا یا تخلف در محتوا یا خدمات ارائه شده در صفحه اینستاگرام هدف، اعم از فنی یا معنوی و مادی، ثبت کننده و یا مدیران صفحه اینستاگرام موظف به رفع و جبران خسارات احتمالی بوجود آماده خواهند بود.
 4. بدون اطلاع به مای آپت، نباید آی دی و موضوع کلی فعالیت صفحه اینستاگرامی تغییر کند.
 5. بدون اطلاع به صاحبان و مدیران صفحه اینستاگرامی هدف، ثبت آن ممنوع و عواقب آن با ثبت کننده صفحه می باشد.
 6. تمامی حقوق مادی و معنوی محصول و آثار ارائه شده در صفحه اینستاگرام هدف کاملا متعلق به ثبت کننده صفحه بوده و در این خصوص خسارت ها و مطالبات مربوطه به نقض احتمالی محتوا ، حقوق ثبت شده ، تالیفات ، علائم یا نام های تجاری و دیگر حقوق حمایت شده نظیر قانون حمایت از حقوق مولفین و مصنفین و قانون حمایت از تولید کنندگان نرم افزارهای رایانه ای و سایر قوانین بر عهده ایشان می باشد.
 7. تمامی محتواهای صفحه اینستاگرام هدف بایستی طبق قوانین جاری نشردیجیتال کشور منتشر گردد و عاری از هرگونه موضوعات هجو آمیز ، توهین آمیز ، مستهجن و مبتذل ، نقض حریم خصوصی و اطلاعات خصوصی اشخاص بوده و مسئولیت حقوقی و پاسخگویی نسبت به کلیه تبعات تخلف از این بند و ادعاهای اشخاص ثالث مراجع ذیربط قانونی به صورت کامل به عهده ثبت کننده صفحه و مسئولین آن می باشد.
 8. ثبت کننده صفحه اینستاگرام هدف و مسئولین آن بایستی تمامی اقدامات و تدابیر لازم را در نظر گرفته و از متناسب بودن محتوای موجود و خدمات ارائه شده بر اساس عرف و عادت و رسوم جامعه و احترام قائل شدن برای زندگی و شان منزلت جامعه و در رعایت مسائل قومیتی را تضمین نمایند.
 9. بایستی کلیه محتواهای مربوط به صفحه اینستاگرامی هدف بر اساس فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و همچنین 16 بند مندرج در کتاب تعاریف و ضوابط نشر دیجیتال (صفحه 35 الی 61) ممیزی گردد.